Минув рік відтоді як повноцінно запрацювала Єдина оперативно-диспетчерська служба Центру екстреної меддопомоги

24 березня 2020 року до ЄОДС були підключені останні два підрозділи – Дубровицька та Зарічненська підстанції Е(Ш)МД.

Особливістю ЄОДС є те, що всі дзвінки на номер «103» надходять у єдину диспетчерську. Завдяки GPS-системі диспетчер бачить місцезнаходження усіх автомобілів, які працюють на зміні та скеровує на виклик ту бригаду, що знаходиться найближче до пацієнта.

– Це суттєво пришвидшує доїзд на виклик і дозволяє більш раціонально використовувати ресурси служби. Ми впродовж 5 місяців під’єднали всі райони Рівненщини до Єдиної диспетчерської служби, – розповів директор КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» РОР Андрій Бортнік

Впродовж 2020 року на базі Центру екстреної медичної допомоги цілодобово працювали – 91 бригада швидкої.

За цей період:

  • 308995 звернень надійшло на лінію 103 (за 2019р. – 300192).
  • 148657 особам була надана медична допомога;
  •  44863 осіб госпіталізовано бригадами швидкої;

У 2020 році зросла кількість госпіталізованих осіб від числа тих, яким надавалася медична допомога з 21,0 % до 30,2 %

Коронавірус:

Впродовж року було здійснено 7776 виїздів до пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію та вірусними пневмоніями, спричиненими COVID-19. Із них 5843 транспортувань в інфекційні стаціонари відповідно до затверджених клінічних маршрутів пацієнтів.

 Аварії:

 13728 виїздів з приводу нещасних випадків. Зокрема у зв’язку з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій (аварій) ДТП -1363 виїзди, що більше на 33,4% від минулорічного показника.

 Кількість потерпілих під час ДТП також збільшилась і становить 1665 осіб проти 1342 осіб за 2019 рік. 1106 потерпілих під час ДТП були госпіталізовані в стаціонарні лікувальні заклади. Кількість летальних випадків під час ДТП склала 92 (2019 рік – 84 випадки).

 Завдяки впровадженню сучасних алгоритмів диспетчеризації та введенню в експлуатацію ОДС у 2020 році було покращено ефективність використання виїзних бригад. Також за кошти НСЗУ значно оновлена матеріально-технічна база Центру, а саме, придбано: – 25 спеціалізованих санітарних автомобілів типу «В».