Бортнік Андрій Анатолійович закінчив Тернопільську державну медичну академію ім.І.Я. Горбачевського у 1999 році. Далі до 2001 року проходив інтернатуру за спеціальністю лікар-хірург у Рівненській центральній міській лікарні. У 2018 році підвищив свою кваліцікацію у Тернопільській державній медичній академії ім.І.Я.Горбачевського на факультеті післядипломної освіти, а у 2020 році у Львівському медичному університеті ім. Д. Галицького на факультеті післядипломної освіти вивчав «Публічне управління та адміністрування в охороні здоров’я».
Професійний досвід
Андрій Бортнік розпочав свій професійний шлях з лікаря-хірурга у поліклініці м.Рівне “Північна” та Центральної міської лікарні. У 2014 році почав працювати у Комунальному закладі «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради. Працював завідуючим інформаційно-аналітичного відділу, головним лікарем Сарненської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги, в.о. головного лікаря, нині директор комунального закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради.
Андрій Бортнік постійно працює над покращенням свого професійного рівня. Пише наукові статті, зокрема Андрій Анатолійович є співавтором наукової роботи «Концепція реформування служби екстреної медичної допомоги Рівненської області на період 2016-2020 рр.»: журнал «Екстрена медицина: від науки допрактики» № 4, тощо.
За часи роботи на посаді керівника Рівненської обласної екстренки було зробленo:
У 2020 році відбулося перетворення комунального закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради в комунальне підприємство «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради, укладено договори з НСЗУ про медичне обслуговування населення за програмою
медичних гарантій. За кошти НСЗУ була суттєво оновлена матеріально-технічна база Центру.
В січні 2015 року введена в експлуатацію друга лінія енергозабезпечення та генератор резервного енергозабезпечення та введена перша черга єдиної оперативної диспетчерської Центру (диспетчерська Рівненської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги м. Рівне).
В березні 2015 року створено підстанцію екстреної (швидкої) медичної допомоги у м. Вараш на базі відділення швидкої медичної допомоги ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина №3» – 2 бригади Е(Ш)МД (1 лікарська та 1 фельдшерська бригади).
Закуплено та встановлено на санітарні автомобілі ШМД 100 відеореєстраторів та 111 GPS трекерів, програмно-апаратний комплекс для супутникового моніторингу і контролю мобільних об’єктів на базі технології «клієнт-сервер» з підтримкою технології GSM і GPRS.
У лютому 2016 року пройдено державну акредитацію КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради. В якості благодійної підтримки отримано автомобіль швидкої допомоги УАЗ для Борівського пункту постійного базування бригад ЕМД.
Переведено Острозьку підстанцію екстреної (швидкої) медичної допомоги в орендоване приміщення та організовано там умови для праці та відпочинку персоналу.
Вперше серед Центрів ЕМД розроблені програми та проведені курси домедичної допомоги в умовах бойових дій для військовослужбовців та рятувальників ГУ ДСНС України у Рівненській області.
У 2017 році проведено ремонт гаражних приміщень, завершено встановлення пожежної сигналізації та оповіщення, замінено деревно-металеві ворота гаражних приміщень на ролетні, замінено двері в технічних приміщеннях гаражу на протипожежні за адресою: м.Рівне, вул.
Котляревського, 5. Облаштовані аптечні склади в підвальному приміщенні Центру за адресою: м.Рівне, вул. Котляревського, 5.
У 2018 році встановлена охоронна сигналізація в приміщенні Центру і гаражних приміщеннях за адресою: м.Рівне, вул. Котляревського, 5. Придбано спеціальний одяг для медичних працівників Рівненської станції Е(ш)МД. Виготовлена проектно-кошторисна документація для створення Єдиної оперативної диспетчерської.
У 2019 році введено в дію Єдину оперативну диспетчерську. За рахунок благодійної допомоги поповнено автопарк Центру на 7 санітарних автомобілів.
Проведено поточний ремонт приміщень Гощанської підстанції екстреної (швидкої) медичної допомоги з облаштуванням робочих кабінетів та кімнат відпочинку персоналу.
Перевели Дядьковицький пункт постійного базування у відремонтоване приміщення Дядьковицької районної лікарні, де створені гідні умови для роботи та відпочинку персоналу.
У приміщенні Дубенської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги проведена заміна вікон та дверей, заміненні підлогові покриття, проведено облаштування прилеглої території, викладена бруківка.
У 2020 році відбулося підключення всіх підрозділів Центру до Єдиної оперативної диспетчерської, що дало змогу більш оперативно та ефективно надавати екстрену медичну допомогу населенню області. А це допомогло суттєво зекономити кошти на оплаті праці та паливно-мастильних матеріалах.
Впродовж 2022-2023 років було повністю оновлено автопарк “швидкої”. Це стало можливим завдяки тісній співпраці з Міністерством охорони здоров’я, а також благодійним організаціям, які допомагають Україні з початку повтомасштабного вторгнення росії в Україну.